MENU
Home
O systemie
Kontrola dostępu
Monitoring i alarm
Przeciwpożarowe
Ogrzewanie
Sym. obecności
Kontakt
oferta
Czujniki ciśnienia i temperatury
Czy warto ?
Blog
 
  Inteligentny budynek (również inteligentny dom, system zarządzania budynkiem) - określenie wysoko zaawansowanego technicznie budynku - źródło - Wikipedia .  
 
  Czy warto ?
 
 
 
Przeglądając stronę na pewno nie jedna z osób zastanawia się czy warto instalować u siebie takie systemy.Każdy tak zwany inteligentny budnek na przedewszystkim na celu poprawienie ogólnego komfortu jakości życia jego mieszkańców. Praidłowo zainstalowany system będzie zbać przedwszystkim o nasze bezpieczeństwo (tutaj jako przykład mozna podać monitoring lub czujniki antypożarowe).

Ww. monitoring oraz czujniki ruchu pozwolą zminimalozować ryzyka włamania i kradzieży w naszym domu lub biurze. Pozostaje jeszcze kwestia pieniędzy - jak nie trudno się domyślić wdrożenie całego systemu nie na pewno tanie, ale to nie jest do końca tak.

Przykładowo system sterujący ogrzewaniem optymalinie ogrzewa pomieszczenia do wyznaczonej temperatury - kiedy (dla przykładu łazienka) zostanie nagrzana to kaloryfer się wyłącza.

Używanie takiej metody przy ogrzewaniu na dłuższą metę pozwala zaoszczędzić nie małe pieniądze. Nie trzeba już chyba pisać o tym jak cenna jest ochrona przeciwpożarowa lub antywłamaniowa. Polecamy również www
 
Inteligetny budynek (dom) spełnia wiele funkcji. Czy warto instalować taki system u siebie w domu lub pracy.
Freelance Web Designer